Ağustos Güncellemesi

Son zamanlarda hayatımda olan değişimleri ve olayları paylaşmak için bu yazıyı yazıyorum.

Bisikletten haber var

Geçen hafta içi iki kere bisiklet jant telini kırdım. İkincisinde anladım ki tüm telleri değiştirmeden bu iş çözülmeyecek. Bu yüzden tüm telleri mi değiştirsem yoksa jant setini komple mi yenilesem diye düşünürken imdadıma BGB’den Ayhan yetişti. Kendisinde boşta duran bir set varmış. Geçen hafta Perşembe (17 Ağustos) günü iş çıkışı soluğu önce Ayhan’ın yanında sonra da Anka Bike’ta aldım. Hafta sonu kampta olduğum için ancak dün (22 Ağustos) bisikleti alabildim. Yeni jantlı hali şu şekilde:

Yeni jantlarıyla CR052

Bu olaylar sonrası ilk kez yarın (24 Ağustos) bisiklet süreceğim. Cumartesi günü de çok güzel bir Kurtboğazı turu beni bekliyor. Sonrasında ise tatili fırsat bilip Sakarya’da Granfondo Marmara parkuruna yakın sürüşler yapmaya çalışacağım.

Bu arada 1 Ekim tarihinde BGB olarak Temelliye sürüşümüz olacak. Konu ile ilgili detayları tarih yaklaştıkça paylaşacağım.

Bisiklet sürmeye başladıktan sonra ihtiyaçlar yavaş yavaş belirginleşiyor. Muhtemelen 2018 yılı içerisinde bisikletime eklemeyi düşündüğüm malzemelerden bir kaçını paylaşayım.

Kayiprihtim.com

Geçtiğimiz ayın son günlerinde -eskilerden Blog Dergisi’nden arkadaşım- İhsan Tatari (namıdiğer MİT) kayiprihtim.com sunucularında bir problem olduğuna dair bir facebook mesajı paylaşmıştı:

Ben de boş durmayıp yardıma koştum doğal olarak. Bu sürede sistemde bulunan bir çok sorunu çözdük. Fantastik kurgu ekseninde güzel bir platform. Takip etmeyen fantastik kurgu severlere duyrulur.

Bir taraftan sunucuları adam etmekle uğraşırken Kayıp Rıhtım için yazar arandığına dair bir duyuru sosyal medyada yayıldı. Epeydir bir mecrada yazmak isteyen bendeniz bu fırsatı da tepmedi. Sistem tarafında teknik işlerin yanı sıra artık resmi olarak Kayıp Rıhtım ekibinde yazar olarak yerimi aldım. Henüz bir yazım yayınlanmadı fakat çok yakındır.

Bu arada yazı işleri ile ilgili iş takibini de Fly Spray ile daha düzenli hale getirmek için kolları sıvadık. Mit ve Hakan Tunç ( magicalbronze) ile birlikte temel ayarları ve işleyişi oturttuk. Yakında tüm çalışmaları bu platform üzerinden yaparız.

Hack in Forest #2

İlkini Yedigöller’de yaptığımız Hack in Forest etkinliğinin ikincisini Amasra’da gerçekleştirdik. Dinlendirici ve feyiz dolu bir etkinlik oldu. İlkinde olduğu gibi yine bilgi/tecrübe paylaşımının ve fikir alışverişinin doruklarında gezdik. Yakında video ve resim paylaşımlarıyla detaylı bir açıklama yaparız.

Hack in Forest #2 Adem ilter ‘in drone’uyla çekildi.

Swift

Hack in Forest #1'de tanıştığım Yiğit Yılmaz’dan feyiz alıp ios geliştirme yapmaya niyetlendim. Sağolsun kendisi nereden başlayacağıma dair güzel bilgiler verdi. Yakında Swift ile ilgili çalışmalara başlayacağım.

Football Manager 2018

Football Manager 2018

Dizi izlemeyi Stargate, Oyun oynamayı Commandos sonrası bırakan biri olarak sanırım uzun yıllardır sıkılmadan oynadığım tek oyun FM. 2013 yılından beri her yıl istisnasız alıyorum.

2018 sürümü 10 Kasım tarihinde piyasada olacak. Bense her sene olduğu gibi ön satıştan alacağım. Bu sene geçmiş senelere göre farklı planlarım var. Şimdilik detaya girmeyeyim fakat 2018 sürümü ile birlikte Youtube üzerinde ilginç bir kanal denemesi yapacağım.

Kısacası yoğun geçen bir ay oldu ve bu yoğunluk uzun bir süre devam edecek gibi.